Het was Koud en stil in de Bergse binnenstad

Behalve bij Schenklokaal Prins Heerlijk dan, want daar verzamelden de eerste fanatiekelingen zich al om 05:00 uur om de eerste deelnemers aan de ROPArun aan te moedigen.

Het is nogal een takkeeind van Parijs tot Rotterdam, of je nu op de fiets bent of te voet die afstand moet afleggen. De deelnemers aan deze sportieve uitdaging zijn dan ook allemaal kanjers, zeker ook omdat de opbrengsten voor het goede doel bedoeld zijn.

Bergen op Zoom was altijd een bruisende doorkomst locatie, maar onder andere Corona heeft er behoorlijk ingehakt, met als resultaat dat vaak de stilte zelf de deelnemers van de ROPArun begroette. Gelukkig is daar sinds een paar jaar weer verandering in gekomen. Straten worden aangekleed met gele vlaggen en de mensen staan weer schoorvoetend vroeg op om de eerste deelnemers te verwelkomen in onze Bourgondische stad. Een sliert aan vrijwilligers gaan weer aan de gang om het parcours aan te kleden en mensen te mobiliseren. Het is te hopen dat dit in de komende jaren aanmoedigt om massaal op de been te komen.

Schenklokaal Prins Heerlijk was de enige ondernemer op de Grote Markt van Bergen op Zoom die groots uitpakte. Waar de rest nog op één oor lag, schoven de eerste fanatiekelingen al om 05:00 uur aan. Ook had zich een leutige live band voor de deur geposteerd. Met broodjes, koffie en thee en zelfs de eerste biertjes kon je je prima vermaken. Dat vonden de voorbij komende deelnemers ook die met luid gejuich ontvangen werden. Zij staken de duim en handen omhoog om de mensen te bedanken, en menigeen had de telefoon in de aanslag om opnamens te maken van dit spektakel.

En voort gingen ze weer, richting Rotterdam.  Had ik trouwens al gezegd dat het dan nog een takkeeind is? 

Hulde aan alle ROPArunners en ook stikstééntof dat Harold en Annemarie deze atleten zo ontvingen en aanmoedigden op de Grote Markt.